SON DAKİKA
Din Görevlileri WhatsApp Hattı

Van İl Müftülüğü, 2018-2019 İl Müftülüğü Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı

Van İl Müftülüğü, 2018-2019 İl Müftülüğü Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı Hakkında Detaylı Bilgi ve Başvuru Haberimizin Detayında..

Bu haber 31 Ağustos 2018 - 0:39 'de eklendi.

İlimiz ilçe müftülüklerinde açılacak 2018-2019 yılı eğitim-öğretim döneminde Kur’an Kursları için ek ders ücreti karşılığında, görev almak istediği ilçeye müracaat edenler arasından İlimiz Müftülüğünce”Kur’an Kursu Geçici Öğreticisi” sınavı yapılacaktır.

A-SINAVA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR:

 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48/A maddesinde aranan genel ve özel şartları taşıyor olmak,
 2. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5. maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak,
 3. En az İmam Hatip Lisesi mezunu veya üstü dini öğrenim düzeyine sahip olmak.
 4. Kuran Kursu Öğreticiliği yapmaya engeli bulunmamak.
 5. 2016 yılı KPSS (DHBT) sınavından 60 ve yukarı puan almış olmak.
 6. Yeterli sayıda 60 ve üzerinde puan alanlardan başvuru olmaması halinde 2016 yılı KPSS (DHBT) sınavına katılmış olanlar sınava alınabileceklerdir. 60’ın altında puanı olanların sınava alınıp alınmayacağı İlimiz Müftülüğünün www.van.divanet.gov.tr adlı web sayfasından duyurulacaktır.

B- BAŞVURU İÇIN GEREKLİ BELGELER:

 1. Dilekçe.
 2. T.C. kimlik nolu nüfus cüzdanı fotokopisi.
 3. En son öğrenim durumunu gösterir belge/diploma fotokopisi.
 4. 2016 yılı KPSS (DHBT) sonuç belgesi.
 5. Varsa hafızlık belgesi fotokopisi.

NOT: Müracaatçılar 2016 KPSS (DHBT) sınavına hangi diploma ile girmiş ise o diplomayı ibraz etmek zorundadır.


MÜLAKAT SINAVLARI ÖNCESİ MANEVİ REHBER OLMAK İSTEYEN ADAYLAR İÇİN FAYDALI BİR SERTİFİKA PROGRAMI DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ..

C- BAŞVURU, SINAV, GÖREVLENDİRME VE DİĞER HUSUSLAR

 1. Başvuru yapmak isteyenler en geç 12/09/2018Pazartesi günü mesai bitimine kadar istenen belgelerle birlikte görev almak istedikleri yalnızca bir ilçe müftülüğüne müracaat edeceklerdir.
 2. Birden fazla ilçe Müftülüğüne müracaat edenlerin müracaatları [sınavı kazansalar dahi] geçersiz sayılacaktır.
 3. Sınav 13/09/2018 Perşembe günü Saat:08:30’da Yukarı Nurşin Diyanet Okuma Salonunda Olacaktır.
 4. Belgeleri eksik olanların kayıt ve müracaatları kabul edilmeyecektir.
 5. Belirtilen tarihte sınava katılmayanlar sınav hakkını kaybetmiş olacaktır.
 6. Adaylar sınava gelirken kimlik belgelerini yanında bulunduracaklardır. Kimlik belgesini yanında getirmeyenler kesinlikle sınava alınmayacaktır.
 7. Mülakatta başarılı sayılmak için en az 70 puan alınması şarttır.
 8. Sınav sonuçları başarı sırasına göre www.van.divanet.gov.trinternet adresinde ilan edilecek olup, Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
 9.  Başarı sıralaması Hafız+İlahiyat mezunu olanlara, Hafiz+İlahiyatönlisans mezunu olanlara, Hafız+İmam-Hatip Lisesi mezunu olanlar öncelik verilmek suretiyle yapılacaktır.
 10.  Görevlendirmeler mülakatta en yüksek puan alandan başlamak suretiyle yapılacak olup, puanların eşit olması halinde sırayla KPSS (DHBT) puanı yüksek olana, hafız olana, eğitim düzeyi yüksek olana, doğum tarihi önce olana öncelik verilecektir.
 11. Sınav işlemleri süresince adayın beyanı esas alınacaktır. Gerçeğe aykırı belge ve beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi görevlendirme yapılması halinde de görevle ilişiği kesilecektir.
 12. Her aday müracaat etmiş olduğu ilçeye göre sınava katılacak olup başarı sıralaması müracaat etmiş olduğu ilçeye göre belirlenecektir.
 13.  Sınav, Kur’an-ı Kerim, Fıkıh, İtikat ve Siyer konularından yapılacaktır.
 14. Sınav ve görevlendirme süresince İl Müftülüğümüz internet sitesinde yapılacak olan tüm duyumlar tebligat sayılacaktır.
 15. Yedekte kalanlar müracaat ettiği ilçe müftülüğünde daha sonra açılacak veya ihtiyaç duyulacak kurslara yerleştirilebileceklerdir.
 16. Sınavda başarılı olanlar aşağıdaki tabloda belirtilen yerlerde görevlendirileceklerdir.

  İlanen Duyurulur.

VAN İL MÜFTÜLÜĞÜ

DinGorevlileri.com.tr

Bu haber hakkındaki en son güncel gelişmeleri anında takip etmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

BENZER HABERLER

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.