Siirt İl Müftülüğü 2018-2019 Eğitim Yılı Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı

Siirt İl Müftülüğü 2018-2019 Eğitim Yılı Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı Hakkında Detaylı Bilgi ve Başvuru Şartları Haberimizin Detayında..

Siirt İl Müftülüğü 2018-2019 Eğitim Yılı Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı
387 Okuma
03 Eylül 2018 - 21:01

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında Kur’an kurslarında ek ders ücreti karşılığında görevlendirilmek üzere; Siirt Merkez, Kurtalan, Pervari, Tillo İlçeleri için sadece erkek Kur’an Kursu Öğreticisi mülakat sınavı; Baykan, Eruh, Şirvan İlçeleri için hem erkek hem de bayan Kur’an Kursu Öğreticisi mülakat sınavı yapılacaktır. Mülakat sınavı neticesinde ihtiyaç duyulan sayıda “Geçici Bayan-Erkek Kur’ an Kursu Öğreticisi” alınacaktır.

A- SINAVA KATILMA ŞARTLARI

 1. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48/A maddesinde aranan genel ve özel şartları taşıyor olmak,
 2. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5. maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak,
 3. İmam Hatip Lisesi mezunu veya üstü dini öğrenim düzeyine sahip olmak,
 4. Kur’an kursu öğreticiliği yapmaya engeli bulunmamak,
 5. 2016 yılı KPSS (DHBT) sınavından 60 ve üzeri puan almış olmak,

B. BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

 1. Dilekçe,
 2. T.C. kimlik no’lu nüfus cüzdanı fotokopisi,
 3. En son öğrenim durumunu gösterir belge/diploma fotokopisi,
 4. 2016 yılı KPSS (DHBT) sonuç ‘belgesi,
 5. Varsa hafızlık belgesi fotokopisi,

C. BAŞVURU, SINAV, GÖREVLENDİRME VE DİĞER HUSUSLAR

 1. Başvuru yapmak isteyenler en geç 03/08/2018 tarihinden itibaren 17/08/2018 Pazartesi günü mesai bitimine kadar istenen belgelerle birlikte İl Müftülüğüne yapacaklardır.
 2. Belgeleri eksik olanların kayıt ve müracaatları kabul edilmeyecektir.
 3. Belirtilen tarihte sınava katılmayanlar sınav hakkını kaybetmiş olacaklardır.
 4. Adaylar sınava gelirken kimlik belgelerini yanında bulunduracaklardır. Kimlik Belgesini yanında getirmeyenler kesinlikle sınava alınmayacaktır.
 5. Mülakatta başarılı sayılmak için en az 70 puan alınması gerekmektedir.
 6. Sınav sonuçları başarı sırasına göre http://siirt.diyanet.gov.tr internet adresinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
 7. Görevlendirmeler mülakatta en yüksek puan alandan başlamak suretiyle yapılacak olup, puanların eşit olması halinde sırayla KPSS (DHBT) puanı yüksek olana, hafız olana, eğitim düzeyi yüksek olana, doğum tarihi önce olana öncelik verilecektir.
 8. Sınav işlemleri süresince adayın beyanı esas alınacaktır. Gerçeğe aykırı belge ve beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi görevlendirme yapılması halinde de görevle ilişiği kesilecektir.
 9. Sırası gelip teklif edilen görevi istemeyenler, ancak dilekçe ile feragat edebileceklerdir. Feragat edenlere ayrıca ikinci bir hak tanınmayacaktır.
 10. Sınav, 18/09/2018 tarihinde saat 9.00′ da Siirt İl Müftülüğünde yapılacaktır.
 11. Sitemizde ilan edilen duyurular ilgililere tebligat mahiyetindedir.
 12. Başvurular şahsen yapılacaktır. Posta veya faksla gönderilen dilekçeler kabul edilmeyecektir. İsteklilere ilanen duyurulur.03/09/2018

Ahmet ALTIOK
SİİRT İL MÜFTÜSÜ


En güncel haber ve ilanları aşağıda yeralan sosyal medya hesaplarımızından yada mobile uygulamamızı indirerek takip edebilirsiniz!
DinGorevlileri.com.tr
BENZER HABERLER
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-