Osmaniye İl Müftülüğü 2018-2019 Eğitim Yılı Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı

Osmaniye İl Müftülüğü 2018-2019 Eğitim Yılı Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı Hakkında Detaylı Bilgi ve Başvuru Şartları Haberimizin Detayında..

Osmaniye İl Müftülüğü 2018-2019 Eğitim Yılı Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı
448 Okuma
31 Ağustos 2018 - 20:56

İlimiz genelinde 2018-2019 Eğitim-Öğretim döneminde kadrolu öğreticilerle ihtiyacın karşılanamadığı Kur’an Kursları ile açılacak (D) grubu Kur’an Kurslarında İl ve ilçeler bazında ihtiyaca göre İlimiz Müftülüğünce yapılacak mülakat sınavı neticesinde “Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi” alımı yapılacaktır.

A) SINAVA KATILMA ŞARTLARI

 1. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48/A maddesinde aranan genel ve özel şartları taşıyor olmak.
 2. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5. Maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak.
 3. İmam-Hatip Lisesi Mezunu veya üstü Dini Öğrenim düzeyine sahip olmak.
 4. Kur’an Kursu Öğreticiliği yapmaya mani bir engeli bulunmamak.
 5. 2016 yılı KPSS (DHBT) sınavından 60 ve üzeri puan almış olmak.
 6. Bayan Olmak.

B) BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

 1. Dilekçe (Örneği ektedir.)
 2. T.C. Kimlik numaralı Nüfus Cüzdan fotokopisi.
 3. Öğrenim durumunu gösterir Diploma veya mezuniyet belgesi. (Aslı ile birlikte getirilecektir.)
 4. 2016 Yılı KPSS (DHBT) sonuç belgesi.
 5. Hafız olduğunu beyan edenler için Hafızlık Belgesi.
 6. 4-6 Yaş grubu Kur’an kursları için; 3’üncü maddede belirtilen dini öğrenim düzeylerinden birine sahip olmakla birlikte çocuk gelişimi ve eğitimi alanıyla ilgili resmi diploma veya 19.01.2017 tarihinden önce herhangi bir kuruluştan çocuk gelişimi ve eğitimi alanıyla ilgili 296 saat ve üzeri belge veya sertifikaya sahip olmak

C) BAŞVURU, SINAV, GÖREVLENDİRME VE DİĞER HUSUSLAR

 1. İstekliler 31.08.2018 – 14.09.2018 tarihleri arasında istenilen belgelerle birlikte görev almak istedikleri İlçe Müftülüğüne müracaat edeceklerdir.
 2. Belgeleri eksik olanların müracaatları kabul edilmeyecektir.
 3. Mülakat sınavının yapılacağı yer ile sınav tarihi, başvuruların tamamlanmasından sonra yapılacak gerekli hazırlıkların ardından İlimiz Müftülüğünün osmanive.divanet.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir. Bu hususta adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
 4. Belirlenecek olan tarihte sınava katılmayanlar, sınav hakkını kaybetmiş olacaktır.
 5. Sınava gelirken Kimlik belgelerini yanında bulundurmayan adaylar kesinlikle sınava alınmayacaktır.
 6. Mülakatta başarılı sayılmak için en az 70 Puan alınması şarttır.
 7. Görevlendirmeler Mülakatta en yüksek puan alandan başlamak suretiyle yapılacak olup puanların eşit olması halinde sırasıyla, KPSS (DHBT) puanı yüksek olana, Hafız olana, Eğitim düzeyi yüksek olana, doğum tarihi önce olana öncelik verilecektir.
 8. Sınav sonuçları, sınavların tamamlanmasına müteakip osmaniye.divanet.gov.tr internet adresinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
 9. Sınav işlemleri süresince adayın beyanı esas alınacaktır. Gerçeğe aykırı belge ve beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavı kazanmış olsalar dahi sınavları geçersiz sayılacağı gibi görevlendirme yapılması halinde de görevle ilişiği kesilecektir.
 10. Terör örgütlerinde veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olduğu değerlendirilenlere görev verilmeyecek ve görev verilmiş ise görevlendirmeleri iptal edilecektir.

Bilgi İçin: V.H.K.İ. : KLenan ÖZTÜRK (202)

İlgililere duyurulur.

Ali Rıza TAHİROGLU
İl Müftüsü


En güncel haber ve ilanları aşağıda yeralan sosyal medya hesaplarımızından yada mobile uygulamamızı indirerek takip edebilirsiniz!
DinGorevlileri.com.tr
BENZER HABERLER
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-