Muş İl Müftülüğü 2018-2019 Eğitim Yılı Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı

Muş İl Müftülüğü 2018-2019 Eğitim Yılı Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı Hakkında Detaylı Bilgi ve Başvuru Şartları Haberimizin Detayında..

Muş İl Müftülüğü 2018-2019 Eğitim Yılı Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı
501 Okuma
31 Ağustos 2018 - 17:11

a) Diyanet İşleri Başkanlığı Kur’an Eğitim ve Öğretimine Yönelik Kurslar ile Öğrenci Yurt ve Pansiyonları Yönetmeliği 7.Maddesi.
b) Diyanet İşleri Başkanlığı Vaizlik, Kur’an Kursu Öğreticiliği, İmam Hatiplik ve Müezzin Kayyım Kadrolarına Atama ve Bu Kadroların Kariyer Basamaklarında Yükselme Yönetmeliği 9. maddesi.
c) DiyanetİşleriBaşkanlığıSınavYönetmeliği 7.Maddesi.
d) DiyanetİşleriBaşkanlığıAtamaveYerDeğiştirmeYönetmeliği 10.maddesi.

İlimizde açılacak olan 2018-2019 Yılı Eğitim Öğretim Döneminde İlçe, Belde, Köy ve Mezralarda bulunan Kur’an kursu, kurum ve kuruluşların uygun mekanlarında ilgi mevzuat çerçevesinde aşağıda belirtilen İl ve ilçe Müftülüklerince yapılacak sözlü sınav sonucu başarı sıralamasına göre, ihtiyaç nisbetinde belirlenen usul ve esaslar doğrultusunda ek ders ücreti karşılığı “Bay-Bayan Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi” görevlendirilmesi planlanmaktadır.

SINAVIN YER VE TARİHLERİ

A) SINAVA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

 1. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48/A maddesinde belirtilen şartları taşımak.
 2. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendindeki “Ortak Nitelik” kartını taşımak.
 3. En az İmam Hatip Lisesi mezunu veya üstü dini öğretim düzeyine sahip olmak.
 4. Kur’an kursu öğreticiliği yapmaya mani bir özrü bulunmamak.
 5. 2016 yılı KPSS (DHBT)’ dan en az 60 puan almış olmak.
 6. 04-06 yaş grubu ögrencilere yönelik din eğitimi verecek öğreticiler için; 04-06 yaş çocuk gelişimi ve eğitimi ile ilgili diplomaya ya da bu alanla ilgili en az 296 saatlik sertifikaya sahip olmak, (19.01.2017 tarihinden sonra herhangi bir kurum ve kuruluştan çocuk ge1işimi ve eğitimi alaniyla ilgili alınan sertifikalar kabul edilmeyecektir.)
 7. Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenligine karşı faaliyette bulunduguna karar verilen yapi, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisaki bulunmamak, (irtibatli/iltisakli oldugu tespit edilenler veya yapilan güvenlik soruşturmasi ve/veya arşiv araştırması sonucunda haklarında olumlu netice alınamayanlar, sınavı kazansalar bile başarısız sayılacak, görevlendirmeleri yapılmayacak ve görevlerine son verilecek olup, herhangi bir hak talebinde bulunamayacaklardır)

B) BAŞVURU IÇIN GEREKLI BELGELER:

 1. iş Talep Formu Fotoğraflı (Web Sitesinden Temin Edilecek)
 2. T.C.kimliknolunüfus cüzdanıfotokopisi.
 3. En son öğrenim durumunu gösterir belgenin aslı ve fotokopisi. (Aslı iade edilecek.)
 4. 2016YılıKPSS (DHBT)sonuç belgesi.
 5. Varsahafızlık belgesi aslıvefotokopisi. (Aslıiadeedilecek.)
 6. Askerlikdurumuile adlisicilkayıt Belgesi.

C) BAŞVURU İŞLEMLERİ:

 1. Başvuru yapmak isteyenler İl ve ilçe Müftülüklerine 31.08.2018 – 14.09.2018 tarihleri arasında istenilen belgelerle müracaat etmeleri gerekmektedir.
 2. Belgeleri eksik olanlar ile faks ve mail yoluyla müracaat edenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.
 3. Birden fazla yere müracaat edenlerin müracaatları (sınava girseler dahi) sınavları geçersiz sayılacaktır.

D) SINAV İŞLEMLERİ:

 1. Geçici öğreticiler D Grubu Kur’an kurslarında başarı sıralamasına gore ihtiyaç nisbetinde görevlendirilmeler yapılacaktır.
 2. Sınav notu 70(Yetmiş) ve üzeri olanlar başarılı sayılacaktır.
 3. Sınava girmek isteyen adaylar aşağıda belirtilen tarih ve saatte ilgili müftülükte hazır bulunacak1ardır. (Sınava girecek aday sayısının çok olduğu müftülüklerde müteakip günlerde sınava devam edilecektir.)
 4. Görevlendirmeler sözlü sınavda en yüksek puan alandan başlamak suretiyle yapılacak olup, puanların eşit olması halinde sıralama KPSS (DHBT) puanı yüksek olana, bu puanında eşit olması halinde hafızlık ve öğrenim durumuna göre yapılacaktır.
 5. Belirtilen tarihte sınava katılmayanlar sınav hakkını kaybetmiş olacaktır.
 6. Adaylar sınava gelirken TC. kimlik no’lu kimlik belgesini (pasaport, ehliyet) yanlarında bulunduracaklardır.
 7. Bu sınavda başarılı olanlar müftülüklerde açılacak olan 2018-2019 yılı Eğitim Öğretim Dönemi Kur’an kurslarında ek ders ücreti karşılığı geçici öğretici olarak görevlendirilmeleri için geçerlidir.
 8. Sözlü sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar, sınav sonuçlarının ilan edilmesinden itibaren 7 (yedi) gün içerisinde ıslak imzalı ve yazılı olarak dilekçe ile İl Müftülüğüne yapılacaktır. İtirazlar en fazla 15 (on beş) gün içerisinde incelenerek karara bağlanıp adaya bilgi verilecektir. Zamanında ve usulüne uygun yapılmayan dilekçe ile e-mail ve faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.
 9. Sınav Kurulu tarafından sınav İl ve ilçe müftülüklerinde sözlü sınav olarak yapılacaktır.

E) DİĞER HUSUSLAR:

 1. Sınav işlemleri sürecinde adayın beyanı esas alınacaktır. Görevlendirme sürecinde Adaylardan gerektiğinde belge istenebilecektir.
 2. Sınav öncesi, sonrası ve görevlendirme sürecindeki işlemlerde gerçeğe aykırı belge verdiği ya da beyanda bulunduğu tespit edilen adayların başvuru ve sınavları geçersiz sayılacak, görevlendirme yapılmış olsa dahi görevlerine son verilecek gerekirse takibat yapılmak üzere yetkili mercilere sevk edilecektir.
 3. Sınav sonuçları İlimiz Müftülüğü mus.diyanet.gov.tr adresinden ilan edilecektir.
 4. Müftülüğümüzce yer tespiti yapılıp görev yerini kabul etmeyenler görevinden feragat etmiş sayılacaklardır.
 5. Sınav ve görevlendirme sürecinde Müftülüğümüzün internet sitesinde yapılan tüm Duyurular tebligat sayılacak olup adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Sınav Konuları:

 1. Kur’an-ı Kerim (40 puan)
 2. Dini Bilgiler (İtikat, ibadet, siyer ve ahlak konuları) (40 puan)
 3. Hitabet (20 puan)

MUŞ İL MÜFTÜLÜĞÜ


En güncel haber ve ilanları aşağıda yeralan sosyal medya hesaplarımızından yada mobile uygulamamızı indirerek takip edebilirsiniz!
DinGorevlileri.com.tr
BENZER HABERLER
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-