Gaziantep İl Müftülüğü 2018-2019 Eğitim Yılı Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı

Gaziantep İl Müftülüğü 2018-2019 Eğitim Yılı Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı Hakkında Detaylı Bilgi ve Başvuru Şartları Haberimizin Detayında..

Gaziantep İl Müftülüğü 2018-2019 Eğitim Yılı Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı
1.034 Okuma
31 Ağustos 2018 - 21:09

İlimiz İlçe Müftülüklerine bağlı Kur’an Kurslarında 2018-2019 Eğitim-Öğretim Döneminde ihtiyaç olduğu takdirde değerlendirilmek üzere İl Müftülüğümüzde 18/09/2018 tarihinde aşağıda belirtilen şartlara göre sözlü sınavı ile Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi seçimi yapılacaktır.

Ahmet ÇELİK
İl Müftüsü

SINAVA KATILMA ŞARTLARI:

 1. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun Değişik 48. maddesinde aranan genel ve özel şartları taşıyor oİmak,
 2. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5’inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak,
 3. İmam-Hatip Lisesi mezunu veya üstü dini öğrenim düzeyine sahip olmak,
 4. Kur’an kursu öğreticiliği yapmaya mani bir engeli bulunmamak,
 5. Sabıka Kaydı bulunmamak, (Kamu için)
 6. 2016 yılı KPSS (DHBT)’den 60 puan ve üzeri almış olmak, 60 ve üzeri puan alan yeterli sayıda müracaatçı bulunmadığı takdirde 2016 KPSS (DHBT)’ye girmiş olmak

BAŞVURU, SINAV, GÖREVLENDİRME İŞLEMLERİ VE DİĞER HUSUSLAR:

 1. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar 31 Ağustos-14 Eylül 2018 tarihleri arasında,
  * Dilekçe (İlçe Müftülüğünden temin edilecek)
  * Diploma veya Mezuniyet Belgesi,
  * KPSS (DHBT) sonuç belgesi,
  * Varsa Hafızlık Belgesi,
  * Nüfus Cüzdan Fotokopisi,
  * 2 adet vesikalık fotoğraf ile görev almak istedikleri İlçe Müftülüğüne dilekçe ile müracaat edeceklerdir.
  Her aday sadece bir İlçe Müftülüğüne müracaat edebilir. Birden fazla ilçeye müracaat edenlerin müracaatları iptal edilip sınava alınmayacaklardır.
 2. Sınav sonucu İlimiz Müftülüğü lıttp://gaziantep.divanet.sov.tr/ İnternet adresi “Duyurular” bölümünde ilan edilecektir.
 3. Her aday müracaat etmiş olduğu ilçeye göre sınava katılacak olup başarı sıralaması müracaat etmiş olduğu ilçeye göre belirlenecektir.
 4. Görevlendirmelerde, sözlü sınav sonucu 70 puan alanlar başarılı sayılacak olup, adaylar arasından en yüksek puan alan adaydan başlamak suretiyle başarı sırasına göre yapılacaktır. Puanların eşit olması halinde; KPSS (DHBT) puanı, hafızlık, eğitim ve doğum tarihine göre görevlendirmede öncelik verilecektir.
 5. 2017-2018 Eğitim-Öğretim döneminde görev alan Geçici Kur’an Kursu Öğreticilerinin söz konusu sınava girmeleri gerekmemektedir.
 6. Sınav ile ilgili süreçte ve sonrasında Diyanet İşleri Başkanlığınca gönderilen talimatlar bağlayıcı olacağından söz konusu Başkanlık talimatları doğrultusunda işlem yapılacaktır.
 7. Sınav ve görevlendirme süresince İl Müftülüğümüz internet sitesinde yapılacak tüm duyurular tebligat sayılacaktır.
 8. Müftülüklerce görev tevdi edilen Öğreticilerin görevi kabul etmemeleri halinde bu haklarından feragat etmiş sayılacaklardır.

SINAV KONULARI:

 1. Kur’an-ı Kerim,
 2. Dini bilgiler (İtikat, ibadet, siyer ve ahlâk konuları),
 3. Hitabet.

İlanen duyurulur.


En güncel haber ve ilanları aşağıda yeralan sosyal medya hesaplarımızından yada mobile uygulamamızı indirerek takip edebilirsiniz!
DinGorevlileri.com.tr
BENZER HABERLER
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-