SON DAKİKA
Din Görevlileri WhatsApp Hattı

Bolu İl Müftülüğü 2018-2019 Eğitim Yılı Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı

Bolu İl Müftülüğü 2018-2019 Eğitim Yılı Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı Hakkında Detaylı Bilgi ve Başvuru Şartları Haberimizde..

Bu haber 31 Ağustos 2018 - 10:35 'de eklendi.

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu.
b) Diyanet İşleri Başkanlığı Vaizlik, Kur’an Kursu Öğreticiliği, İmaın-Hatiplik ve Müezzin- Kayyım Kadrolarına Atama ve Bu Kadroların Kariyer Basamaklarında Yükselme Yönetmeliği.
c) Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği.
d) Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliği.

İlimiz ve İlçe Müftülüklerine bağlı Kur’an Kurslarına ihtiyaca binaen İHTİYAÇ ODAKLI, 4-6 YAŞ ve HAFIZLIK alanlarında geçici görevlendirme ile Öğretici alımı uygun görülmüştür.

NOT : 2017-2018 Eğitim Öğretim döneminde Geçici Öğretici olarak görev alanların tekrar müracaat etmelerine gerek olmayıp, idarece uygun bulunması halinde görev almalarında öncelik verilebilecektir.

A-SINAVA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şatları taşımak.
 2. İmam-Hatip Lisesi veya üstü dini yükseköğrenim mezunu olmak.
 3. 2016 yılı KPSS (DHBT) sınavına girmiş olmak.
 4. Görevlendirmeler İl Müftülüğü sınav kurulunca yapılacak mülakat sınavı sonucuna göre mülakattan en yüksek puanı alan adaylardan atamaya başlanacaktır. Puanların eşit olması durumunda DHBT puanı yüksek olan, hafız olan, mezuniyet durumu ve doğum tarihi önce olana sıralama da öncelik verilir.

B-BAŞVURU ŞEKLİ


MÜLAKAT SINAVLARI ÖNCESİ MANEVİ REHBER OLMAK İSTEYEN ADAYLAR İÇİN FAYDALI BİR SERTİFİKA PROGRAMI DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ..

 1. Dilekçe. (İl/İlçe Müftülüğüne verilecek olup, adaylar hangi alanda ”İHTİYAÇ ODAKLI, 4-6 YAŞ grubu öğrencilere yönelik ve HAFIZLIK” Kur’an Kurslarında görev almak istiyorsa o alana müracaat edeceklerdir.)
 2. T,C,kimlik no’lu nüfus cüzdanı veya Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı fotokopisi.
 3. En son öğrenim durumu gösterir belgenin kurumca onaylı fotokopisi.
 4. 2016 Yılı (DHBT) sonuç belgesi.
 5. Varsa hafızlık belgesi aslı veya onaylı fotokopisi.
 6. 4/6 yaş öğretici sertifikası, (4/6 yaş grubu Kur’an kursu başvurusu için)
 7. İlçelerde görev yapabileceklerin dilekçelerinde belirtmeleri gerekmektedir.

C-BAŞVURU, SÖZLÜ MÜLAKAT İŞLEMLERİ:

 1. Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi olarak başvuru yapmak isteyen adaylar İl/İlçe Müftülüklerine aşağıda belirtilen müracaat tarihleri arasında hangi İlçede görev almak istediğini belirten dilekçe ve istenen diğer belgelerle birlikte müracaat edeceklerdir.
 2. Bu duyuruda belirtilen esaslara uygun olmayan ve e-posta yoluyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.
 3. Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır.
 4. Geçici öğretici olarak görev almak isteyenler sadece bir (1) İlçe müftülüğü için müracaat edecekler, birden fazla İlçeye müracaatları tespit edildiği takdirde müracaatları işleme alınmayacaktır.
 5. Mülakatta 70 ve üzeri puan alanlar başarılı sayılacaktır.
 6. FETÖ/PDY vb. terör örgütleri ile bağlantısı ve iltisakı olduğu tespit edil ejdere’ s+uavı kazansalar dahi görev verilmeyecek. Göreve başlamış olsalar bile görevlerine son verilecektir.

Müracaat tarihleri: 27 Ağustos 2018-10 Eylül 2018
Sınav Tarihi ve Yeri: 12-13-14/09/2018 – Bolu İl Müftülüğü

Orhan GENÇ
İl Müftüsü

DinGorevlileri.com.tr

Bu haber hakkındaki en son güncel gelişmeleri anında takip etmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

BENZER HABERLER

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.