Aksaray Müftülüğü Vekil İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım Alımı Sınav İlanı!

İlimiz ve İlçe Müftülüklerinde görev yapan İmam Hatip ve Müezzin Kayyımlardan(askere gitme, yurtdışı görevi, ücretsiz izin, rapor, görevden uzaklaştırma, geçici görevlendirmevb.) çeşitli sebeplerle boşalan/boşalacak kadrolara, 657 sayılı Kanunun değişik 86 ncı maddesi ileDiyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 11 inci maddesine görevekâleten atama için yarışma sınavı yapılacaktır.

Aksaray Müftülüğü Vekil İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım Alımı Sınav İlanı!
744 Okuma
04 Ocak 2019 - 18:16

Sınav ile ilgili bilgiler aşağıda yer almaktadır ;

A- SINAVA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2- Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendindeki “Ortak Nitelik” şartını taşımak.

3- Vekil İmam-Hatiplik için İmam-Hatip Lisesi veya üstü dini öğrenim mezunu olmak.

4- Vekil Müezzin-Kayyımlık için; hafız olup, en az lise veya dengi okul mezunu olmak.

5- 2018 yılı KPSS (DHBT) sınavından 60 (altmış) ve üzeri puan almış olmak. 6- İmam Hatiplik veya Müezzin Kayyımlık yapmaya mâni bir engeli bulunmamak.

7- Başkanlığımız bünyesinde halen Vekil İmam-Hatip, Vekil Müezzin-Kayyım veya Sözleşmeli pozisyonda çalışıyor olmamak.

B- BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1- Ek-1 Form dilekçe (İl Müftülüğünden temin edilecek.)

2- 2018 Yılı KPSS (DHBT) sonuç belgesi

3- Vesikalık fotoğraf. (1 adet)

4- Diploma aslı ve fotokopisi

5- Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi

6- Hafız olanlar için; hafızlık belgesinin aslı ve fotokopisi

C- BAŞVURU İŞLEMLERİ

1- Başvuru yapmak isteyenler, yukarda belirtilen belgelerle birlikte 04/01/2019–18/01/2019 tarihleri arasında İl Müftülüğüne şahsen, posta veya faks yoluyla (sınava gelirken istenen tüm belgelerin asıllarını getirmek kaydıyla) müracaat edebileceklerdir.

2- Belgeleri eksik olan, şartları taşımayan veya belirtilen tarihler dışında başvuru yapan adayların müracaatları kabul edilmeyecektir.

D- SINAV İŞLEMLERİ

1- Adaylar, sınava gelirken T.C. No’lu kimlik belgelerinden (nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet) birini yanlarında bulunduracaklardır.

2- İlan edilen tarih ve saatte sınava katılmayanlar sınav hakkını kaybetmiş sayılacak ve adaya ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.

E- SINAV SONUÇLARI VE ATAMA İŞLEMLERİ

1- Sınav sonuçları, sınavların bitimi ve işlemlerin tamamlanmasının ardından İl Müftülüğümüzün http://aksaray.diyanet.gov.tr web adresinden ilan edilecek olup, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

2- Yapılacak olan sözlü sınavda 70 (yetmiş) ve üzeri puan alanlar başarılı sayılacak olup, sıralama işlemi başarı puanına göre yapılacaktır.

3- Puanların eşit olması halinde; 2018 KPSS (DHBT) puanı yüksek olana, bu puanında eşit olması halinde hafızlık ve öğrenim durumuna göre başarı sıralaması yapılacaktır.

4- İlimiz genelinde Vekil İmam-Hatip veya Vekil Müezzin Kayyım ihtiyacı olması halinde atmalar başarı sırasına göre yapılacaktır.

F- SINAVI KAZANANLARDAN İSTENECEK BELGELER

1- Ek-1 Form dilekçe (İl Müftülüğünden temin edilecek)

2- 2018 Yılı KPSS (DHBT) sonuç belgesi

3- Vesikalık fotoğraf (3 adet)

4- Diploma aslı ve fotokopisi

5- Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi 6- Hafız olanlar için; hafızlık belgesinin aslı ve fotokopisi

7- Askerlik durum belgesi

8- Adli sicil kaydı (Resmi Kurum için)

G- DİĞER HUSUSLAR

1- Sınav işlemleri süresince adayın beyanı esas alınacaktır. Gerçeğe aykırı belge verdiği ve beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi atama yapılması halinde de görevle ilişiği kesilecektir.

2- Sınav ve atama sürecinde İl Müftülüğümüzün resmî internet sitesinde yapılan tüm duyurular tebligat sayılacak olup, adaylara ayrıca bilgilendirme yapılmayacaktır.

3- Yapılacak olan bu sınav; ikinci bir sınav ilanına kadar geçerlidir.

4- Atama sırası gelen adaya dilekçesinde belirttiği telefon numarasından ulaşılacak olup, kendisi arandığı halde cevap vermediği/ulaşılamadığı veya teklif edilen yeri kabul etmediği takdirde haklarını kaybetmiş sayılacaktır.

İlk Müracaat Tarihi : 04/01/2019 Cuma – 08.00

Son Müracaat Tarihi : 18/01/2019 Cuma – 17.00

Sınav Tarihi : Müftülüğümüz web sitesinden müracaat tarihinin bitiminden sonra bilahare duyurulacaktır .

Sınav Yeri : Aksaray İl Müftülüğü


En güncel haber ve ilanları aşağıda yeralan sosyal medya hesaplarımızından yada mobile uygulamamızı indirerek takip edebilirsiniz!
DinGorevlileri.com.tr
BENZER HABERLER
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-